Chandler Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı


Chandler ceviz fidanı çok verimlidir. En çok dikimi yapılan ceviz fidanlarından biridir. Meyvesi kaliteli ve ticari açıdan değerlidir. Chandler ceviz fidanı Eylül ayının sonunda hasat edilir.

Sipariş Ver
Chandler ceviz fidanı küçük geliştiği için bodur, yarı bodur veya salkım ceviz diye atlandırılan ceviz fidanı çeşitidir. Diğer ceviz çeşitleri arasında en küçük taç yapan ceviz fidanı çeşididir.  Chandler ceviz fidanı çok verimlidir.

Pedro * 56-224 melezidir. 700 saat kış soğuklaması ihtiyacı duyar. Payne ceviz fidanı çeşidinden 18 gün daha geç yapraklanır. Aynı ekolojiye sahip Bilecik, Şebin ve Yalova ceviz fidanı çeşitlerinden ise 15 gün sonra çiçeklenir. Anadolu topraklarında çiçeklenme mayıs ayının başlarında başlar. Chandler ceviz fidanı yan dallarda meyve verme oranı % 80-90'dır. İç oranı % 49, iç randımanı ise 5-6 gr'dır. Açık renkli iç ceviz oranı ise %90-100'dür. Salkımda meyveler 1-4 lü olup ince kabuklu, az pürüzlü, oval şekilli bir ceviz çeşididir. Kabuktan ayrılması kolaydır. Kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.  İlkbaharda geç donların görüldüğü iklimlere uygun  bir çeşittir. Tomurcuklarda verim %85-90 dır. İlk bahar geç donların görüldüğü iklimlere (ekolojilere) tavsiye edilir.

Chandler ceviz ağacı küçük taç yapar. Orta ve Geç dönemlerde çiçeklenir geç donların görüldüğü iklimlere uygundur. Meyve kalitesi çok yüksek içi beyaz,  ince kabuklu,kabuktan kolay ayrılır, kiloda %60 iç ceviz elde edilir. Ağaç çok verimlidir. Franguette ceviz fidanı veya fernette ceviz fidanı çeşitleri ile tozlanır. Chandler ceviz fidanı Eylül ayının sonunda hasat edilir.
+90 536 576 03 16