Ceviz Fidanı Nasıl ve Nereden Alınır?

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanı Hakkında

Chandler Ceviz Fidanı

Ceviz Fidanı Nasıl ve Nereden Alınır?


Ceviz fidanı üreticiden alınmalıdır. Sertifikalı ceviz fidanlarının hangi üretici tarafından ne şekilde yetiştirildiği bellidir.

Ceviz fidanı, özelikle son yıllarda oldukça rağbet gören, devlet desteklemeleri ile birlikte dikimi artan bir fidandır. Gelecek için iyi bir yatırım aracı olan ceviz bahçeleri, gerekli koşullar sağlandığı takdirde kısa sürede ürün vermeye başlar. Ceviz fidanı nasıl ve nereden alınır sorusunun cevabı, ceviz fidanı ihtiyacınızın hangi cins olduğu ve kaç adet ceviz fidanına ihtiyaç duyduğunuza bağlıdır. Eğer evinizin, yazlığından bahçesi gibi küçük alanlar için gölgeleme ve zevk amaçlı az adetli ceviz fidanına ihtiyacınız var ise internet üzerinden yada ilinizdeki fidancılardan ceviz fidanı alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ama eğer ceviz bahçesi oluşturmayı düşünüyorsanız, verimli mahsul beklentisi içerisinde iseniz ve ceviz ticareti ile uğraşacak iseniz mutlaka ama mutlaka ceviz fidanı üretici firmalardan direk fidan almanız gerekmektedir. Üreticiden ceviz fidanı almamanız, diğer yollardan ceviz fidanı edinmeniz halinde yüksek adetli siparişleriniz için hem yüksek maliyetler ödeyebilir, hem de istediğiniz cinste ve kalitede ceviz fidanına sahip olmayabilirsiniz.
 
Ceviz fidanı üretiminin ülkemizde giderek artması ve bu konuda uzman ve yetkili pek çok firmanın kurulması ve sebebi ile, ceviz fidanı satışı da oldukça gelişmiştir. İnternet üzerinden e-ticaret sitelerinden direk ceviz fidanı alabileceğiniz gibi TV reklamları aracılığı ile bile ceviz fidanı satılır hale gelmiştir. 

Türkiye'de ceviz fidanı üreten firmaların devletin gerekli kuruluşlarından gerekli izinleri ve ceviz fidanları sertifikalarını almış olması gerekmektedir. Ceviz fidanının cinsi, ceviz fidanı alımında çok önemlidir çünkü her ceviz fidanı cinsinin en verimli şekilde yetişebileceği özel toprak ve iklim ihtiyacı bulunmaktadır.  Arazinize uygun olmayan ceviz fidanı almanız yada sipariş ettiğiniz cinste ceviz fidanı tedarik edememeniz halinde diktiğiniz fidanlar yetişmeyecek, bir şekilde yetişse bile verimli bir şekilde ürün vermeyecektir. Bu nedenle zarar etmemek ve güvenli bir şekilde ceviz fidanı alabilmek için ceviz fidanı üreticileri ile görüşmenizi öneririz.
 
Firmamız Evren Fidancılık, 1990 yılından beri ceviz fidanı üretimi ve satışı yapmaktadır. Sertifikalı ve ismine doğru şekilde ürettiğimiz kaliteli fidanlarımızın fiyatları özellikle yüksek adetli siparişlerinizde çok uygundur. İlk elden satış yapıldığından, aracı kullanılmadığından hem daha avantajlı fiyatlar ile ceviz fidanı alabilir, hem de 26 yıllık deneyim ile üretilen kaliteli ceviz fidanlarımıza sahip olarak verimli ceviz bahçeleri oluşturabilirsiniz.


+90 536 576 03 16